piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaSport i TurystykaWłochy - Jakie rzeczy warto zwiedzić we Włoszech?

Włochy – Jakie rzeczy warto zwiedzić we Włoszech?

Opublikowane

Planujesz podróż do Włoch? Jeśli tak, czeka Cię uczta! Ten piękny kraj ma tak wiele do zaoferowania, od oszałamiającej architektury i sztuki po pyszne jedzenie i wino. I oczywiście nie zapominajmy o niesamowitej scenerii! We Włoszech jest niezliczona ilość rzeczy, które warto odwiedzić. Kiedy ludzie myślą o Włoszech, często myślą o malowniczych wioskach, pagórkach, winnicach i starożytnych ruinach. Jednak w tym kraju jest o wiele więcej. Od wspaniałych wybrzeży po tętniące życiem miasta i wszystko pomiędzy, we Włoszech jest wiele rzeczy, które warto odwiedzić. Oto tylko kilka z nich.

Koloseum, Rzym

Każda podróż do Włoch nie obędzie się bez wizyty w Koloseum. Ten kultowy punkt orientacyjny jest jedną z najsłynniejszych budowli na świecie i łatwo zrozumieć dlaczego. Zbudowany ponad 2000 lat temu, był niegdyś używany do walk gladiatorów i publicznych egzekucji. Obecnie jest to popularne miejsce turystyczne i warte odwiedzenia. Tylko pamiętaj, aby uniknąć tłumów, wybierając się wcześnie rano lub później wieczorem.

Koloseum w Rzymie to jeden z najbardziej kultowych budynków na świecie i obowiązkowy punkt zwiedzania Włoch. Ten starożytny amfiteatr został zbudowany około 80 roku naszej ery i mógł pomieścić do 80 000 osób. Był używany do publicznych spektakli, takich jak bitwy gladiatorów i polowania na zwierzęta, a obecnie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Rzymie.

Krzywa Wieża w Pizie

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Włoch, Krzywa Wieża w Pizie, jest zdecydowanie warta odwiedzenia. Mimo, że jest to jedno z najbardziej turystycznych miejsc we Włoszech, nadal jest imponującym widokiem. Budowa tej wieży rozpoczęła się ponad 800 lat temu i zakończyła się około 1350 r. n.e. Dlaczego się pochyliła? To wszystko ma związek z fundamentami budowanymi na niestabilnym gruncie! Ta 56-metrowa wieża zaczęła się przechylać wkrótce po rozpoczęciu budowy w 1173 z powodu niestabilnego fundamentu. Wieża została ukończona około 1350 roku, ale powoli zapadała się w ziemię, dopóki nie została ustabilizowana pod koniec XX wieku.

Wenecja

Niektórzy mówią, że Wenecja jest jak spacer po obrazie – i musimy się zgodzić! To wyjątkowe miasto nie przypomina żadnego innego miejsca na Ziemi ze swoimi kanałami, mostami i piękną architekturą. Koniecznie przepłyń się gondolą, gdy tam będziesz! A jeśli chcesz uniknąć ogromnych tłumów (i wysokich cen), zaplanuj wizytę w połowie października, kiedy Wenecja świętuje swój doroczny festiwal karnawałowy”. Wenecja jest inna niż cokolwiek indziej na świecie i zdecydowanie warto ją odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Wybierz się na przejażdżkę gondolą w dół jednego z wielu kanałów lub po prostu pospaceruj podziwiając piękne budynki, zanim zjesz coś w jednej z wielu kawiarni wzdłuż Canal Grande.

Lokacje we Włoszech

Rzym – jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie, Rzym jest pełen niesamowitych zabytków, takich jak Koloseum, Fontanna di Trevi i Watykan. Nawet jeśli nie interesujesz się szczególnie historią, warto odwiedzić samo jedzenie!

Florencja – Kolejne miasto pełne historii i kultury, Florencja jest domem dla jednych z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie, takich jak Galeria Uffizi i Galeria Accademia. To także świetne miejsce na spokojny spacer i podziwianie oszałamiającej architektury. Jeśli interesujesz się włoską historią lub sztuką, wizyta we Florencji jest niezbędna. Inne atrakcje to Duomo (ogromna gotycka katedra) i posąg Dawida Michała Anioła (mieszczący się w Galerii Accademia).

Wybrzeże Amalfi – Jeśli szukasz zapierającej dech w piersiach scenerii, nie szukaj dalej niż Wybrzeże Amalfi. Z wysokimi klifami, krystalicznie czystą wodą i uroczymi miasteczkami, łatwo zrozumieć, dlaczego ten odcinek wybrzeża jest tak popularny wśród turystów z całego świata. Jeśli szukasz bardziej zrelaksowanego tempa po tych wszystkich miastach, udaj się na południe, na wybrzeże Amalfi, gdzie w wolnym czasie możesz podziwiać widoki na Morze Śródziemne

ostatnie artykuły

Fitness dla zdrowia: Jak zacząć swoją podróż do zdrowia

Zdrowie to nasz najcenniejszy skarb, a sposób na jego chronienie i poprawę nie powinien...

Sztuczna inteligencja w technologii: Przyszłość jest teraz

Żyjemy w czasach, które jeszcze kilka dekad temu przywodziły na myśl fantastykę naukową. Dzisiaj,...

Piłka nożna dla fanów: Wszystko, co musisz wiedzieć

Ogarniająca glob pasja, sport będący w centrum uwagi milionów – piłka nożna swoim zasięgiem...

Inwestycje dla początkujących: Przewodnik krok po kroku

Rozpoczęcie przygody z inwestycjami może wydawać się skomplikowane, jednak z właściwą wiedzą i podejściem...

więcej podobnych

Fitness dla zdrowia: Jak zacząć swoją podróż do zdrowia

Zdrowie to nasz najcenniejszy skarb, a sposób na jego chronienie i poprawę nie powinien...

Sztuczna inteligencja w technologii: Przyszłość jest teraz

Żyjemy w czasach, które jeszcze kilka dekad temu przywodziły na myśl fantastykę naukową. Dzisiaj,...

Piłka nożna dla fanów: Wszystko, co musisz wiedzieć

Ogarniająca glob pasja, sport będący w centrum uwagi milionów – piłka nożna swoim zasięgiem...