poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaSport i TurystykaWłochy - Jakie rzeczy warto zwiedzić we Włoszech?

Włochy – Jakie rzeczy warto zwiedzić we Włoszech?

Opublikowane

Planujesz podróż do Włoch? Jeśli tak, czeka Cię uczta! Ten piękny kraj ma tak wiele do zaoferowania, od oszałamiającej architektury i sztuki po pyszne jedzenie i wino. I oczywiście nie zapominajmy o niesamowitej scenerii! We Włoszech jest niezliczona ilość rzeczy, które warto odwiedzić. Kiedy ludzie myślą o Włoszech, często myślą o malowniczych wioskach, pagórkach, winnicach i starożytnych ruinach. Jednak w tym kraju jest o wiele więcej. Od wspaniałych wybrzeży po tętniące życiem miasta i wszystko pomiędzy, we Włoszech jest wiele rzeczy, które warto odwiedzić. Oto tylko kilka z nich.

Koloseum, Rzym

Każda podróż do Włoch nie obędzie się bez wizyty w Koloseum. Ten kultowy punkt orientacyjny jest jedną z najsłynniejszych budowli na świecie i łatwo zrozumieć dlaczego. Zbudowany ponad 2000 lat temu, był niegdyś używany do walk gladiatorów i publicznych egzekucji. Obecnie jest to popularne miejsce turystyczne i warte odwiedzenia. Tylko pamiętaj, aby uniknąć tłumów, wybierając się wcześnie rano lub później wieczorem.

Koloseum w Rzymie to jeden z najbardziej kultowych budynków na świecie i obowiązkowy punkt zwiedzania Włoch. Ten starożytny amfiteatr został zbudowany około 80 roku naszej ery i mógł pomieścić do 80 000 osób. Był używany do publicznych spektakli, takich jak bitwy gladiatorów i polowania na zwierzęta, a obecnie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Rzymie.

Krzywa Wieża w Pizie

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Włoch, Krzywa Wieża w Pizie, jest zdecydowanie warta odwiedzenia. Mimo, że jest to jedno z najbardziej turystycznych miejsc we Włoszech, nadal jest imponującym widokiem. Budowa tej wieży rozpoczęła się ponad 800 lat temu i zakończyła się około 1350 r. n.e. Dlaczego się pochyliła? To wszystko ma związek z fundamentami budowanymi na niestabilnym gruncie! Ta 56-metrowa wieża zaczęła się przechylać wkrótce po rozpoczęciu budowy w 1173 z powodu niestabilnego fundamentu. Wieża została ukończona około 1350 roku, ale powoli zapadała się w ziemię, dopóki nie została ustabilizowana pod koniec XX wieku.

Wenecja

Niektórzy mówią, że Wenecja jest jak spacer po obrazie – i musimy się zgodzić! To wyjątkowe miasto nie przypomina żadnego innego miejsca na Ziemi ze swoimi kanałami, mostami i piękną architekturą. Koniecznie przepłyń się gondolą, gdy tam będziesz! A jeśli chcesz uniknąć ogromnych tłumów (i wysokich cen), zaplanuj wizytę w połowie października, kiedy Wenecja świętuje swój doroczny festiwal karnawałowy”. Wenecja jest inna niż cokolwiek indziej na świecie i zdecydowanie warto ją odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Wybierz się na przejażdżkę gondolą w dół jednego z wielu kanałów lub po prostu pospaceruj podziwiając piękne budynki, zanim zjesz coś w jednej z wielu kawiarni wzdłuż Canal Grande.

Lokacje we Włoszech

Rzym – jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie, Rzym jest pełen niesamowitych zabytków, takich jak Koloseum, Fontanna di Trevi i Watykan. Nawet jeśli nie interesujesz się szczególnie historią, warto odwiedzić samo jedzenie!

Florencja – Kolejne miasto pełne historii i kultury, Florencja jest domem dla jednych z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie, takich jak Galeria Uffizi i Galeria Accademia. To także świetne miejsce na spokojny spacer i podziwianie oszałamiającej architektury. Jeśli interesujesz się włoską historią lub sztuką, wizyta we Florencji jest niezbędna. Inne atrakcje to Duomo (ogromna gotycka katedra) i posąg Dawida Michała Anioła (mieszczący się w Galerii Accademia).

Wybrzeże Amalfi – Jeśli szukasz zapierającej dech w piersiach scenerii, nie szukaj dalej niż Wybrzeże Amalfi. Z wysokimi klifami, krystalicznie czystą wodą i uroczymi miasteczkami, łatwo zrozumieć, dlaczego ten odcinek wybrzeża jest tak popularny wśród turystów z całego świata. Jeśli szukasz bardziej zrelaksowanego tempa po tych wszystkich miastach, udaj się na południe, na wybrzeże Amalfi, gdzie w wolnym czasie możesz podziwiać widoki na Morze Śródziemne

ostatnie artykuły

Jak zadbać o samorozwój i duchową stronę życia?

W naszym szybkim, stale interaktywnym świecie łatwo jest dać się złapać w zgiełku codziennego...

Dlaczego nie powinniśmy oglądać telewizji przed snem?

Wszyscy znamy uczucie bycia przyklejonym do naszego ulubionego programu po długim dniu, tylko po...

Najlepsze sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na artykułach spożywczych

Oszczędzanie pieniędzy na zakupach spożywczych jest dla wielu rodzin najwyższym priorytetem. Dobrą wiadomością jest...

Najlepsze sposoby na trening z ograniczonym budżetem

Dla wielu z nas marzenie o zostaniu zawodowym sportowcem wydaje się po prostu marzeniem....

więcej podobnych

Jak zadbać o samorozwój i duchową stronę życia?

W naszym szybkim, stale interaktywnym świecie łatwo jest dać się złapać w zgiełku codziennego...

Dlaczego nie powinniśmy oglądać telewizji przed snem?

Wszyscy znamy uczucie bycia przyklejonym do naszego ulubionego programu po długim dniu, tylko po...

Najlepsze sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na artykułach spożywczych

Oszczędzanie pieniędzy na zakupach spożywczych jest dla wielu rodzin najwyższym priorytetem. Dobrą wiadomością jest...